Česky English

PRAHA / fórum pro architekturu a média


datum interpret žánr
Katalog neobsahuje žádné události.

PRAHA / fórum pro architekturu a média

Husova 18 - nádvoří Pražákova paláce

602 00 Brno

 

Základní informace:

 

Sdružení 4AM Fórum pro architekturu a média ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně od října 2014 provozuje nový variabilní kulturní prostor s galerijní kavárnou PRAHA (Husova 18, Brno) Principem tohoto prostoru je otevřenost, bezbariérovost, volný pohyb a svoboda vyjádření.

V kulturním prostoru PRAHA navazuje 4AM na svou předchozí činnost týkající se architektury, urbanismu, městského prostoru, současného umění a umění nových médií. Za účasti odborné i široké veřejnosti zde jsou formou otevřených diskuzí, mezinárodních workshopů, přednášek, výstav a akcí ve veřejném prostoru artikulovány a kriticky zkoumány aktuální kulturně-společenské fenomény a související problémy a otázky. Tato dramaturgická náplň se stala východiskem architektonického projektu, jehož autory jsou Jakub Kopec a Jaroslav Sedlák.

PRAHA je denní kavárnou a barem v nekuřáckém a bezbariérovém prostředí s posezením uvnitř i celoroční zahrádkou na nádvoří Pražákova paláce. Proměnlivá nabídka kvalitního občerstvení a nápojů od pečlivě vybraných lokálních dodavatelů (Slavkovský pivovar, pražírna Coffee Sheep, Hostětínský mošt, Pragomošt, rodinná likérka Žufánek, Sonnentor, Moravská banka vín) reaguje na sezónní možnosti.

Součástí prostoru je veřejná knihovna s odbornými publikacemi a periodiky o současné architektuře, designu a umění. Jako přednáškový a výstavní prostor je dějištěm odborných přednášek architektů a teoretiků, uměleckých intervencí, workshopů, happeningů, diskuzí a fór, audiovizuální projekcí a sympózií. Jsou zde pořádány koncerty elektronické, improvizované a soudobé klasické hudby, taneční improvizace, autorské a experimentální divadlo.

 

Kontakt:

 

KAVÁRNA – REZERVACE:  kavarnapraha@gmail.com

AKCE – INFO O PROGRAMU: prahavbrne@gmail.com

 

web – www.prahavbrne.cz
FB – https://www.facebook.com/prahavbrne

Praha v Brne

Praha v Brne

Praha v Brne 2

Praha v Brne 2

 

Copyright © 2010 Concentus Moraviae  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes