Česky English

M.Knoblochová, C.Nováková, A.Štajnochrová, H.Fleková


Monika Knoblochová, Clara Nováková,

Adéla Štajnochrová a Hana Fleková

Na pozvání festivalu Concentus Moraviae se poprvé v tomto složení na pódiu sejdou čtyři silné hudební osobnosti, aby nabídnuly posluchačům osobitou interpretaci skladeb starých mistrů i komorní skladby Francoise Couperina a Bohuslava Martinů.

 

Monika Knoblochová – cembalo, kladívkový klavír

Clara Nováková – flétna

Adéla Štajnochrová – housle

Hana Fleková – violoncello, viola da gamba

 

program:

Jean-Philippe Rameau: Pieces de clavecin en concert (Koncertní kusy pro cembalo)

François Couperin: L’art de toucher le clavecin (Umění hrát na cembalo)

Leopold Koželuh: Triová sonáta

Johann Sebastian Bach: Triová sonáta G dur pro flétnu, housle a basso continuo BWV 1038

Bohuslav Martinů: Promenády pro flétnu, housle a klavír H. 274

Johann Sebastian Bach: Triová sonáta c moll z Hudební obětiny BWV 1079

 

 

 cena vstupenky: 200 Kč / 100 Kč

Zakoupit vstupenku

 

 

Monika Knoblochová je cembalistkou vynikajících uměleckých a technických kvalit, zanícená vyznavačka autentické interpretace barokní hudby a současně renomovaná interpretka soudobé hudby. Absolventka pražské Konzervatoře studovala cembalo na Akademii múzických umění v Praze, na Dresdner Akademie für alte Musik a na Hochschule für Musik v Kolíně nad Rýnem.

 

Monika Knoblochová pravidelně vystupuje jako sólistka i komorní hráčka doma i v zahraničí (Německo, Rakousko, Belgie, Francie, Polsko). Je členkou souborů duo seraphim (spolu s flétnistkou Janou Semerádovou), Collegium Marianum (specializovaného na starou hudbu) a Resonance (specializovaného na hudbu XX.a XXI. století), jehož je zakládající členkou. Monika Knoblochová nahrála celou řadu kompaktních disků pro Supraphon a Cube Bohemia. Mezinárodní kritikou je ceněno zejména CD se Souborným dílem pro cembalo B. Martinů (2005). Od roku 2006 vede cembalovou třídu na Letní škole staré hudby v Rajnochovicích a od roku 2007 také na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně.

...

www.knoblochova.com

 

 

Mezinárodně uznávaná flétnistka Clara Nováková se narodila v Brně v rodině hudebního skladatele Jana Nováka. Po delším pobytu v Dánsku a Itálii absolvovala studia na Vysoké hudební škole ve Stuttgartu u prof. Klause Schochowa a později na Conservatoire National Supérieur v Paříži u Michela Debosta, kde obdržela nejvyšší vyznamenání. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží (Palmi, Ancona, Stresa) a nositelkou řady ocenění (Rotary-Preis Stuttgart, Pro Musicis Award ad.).

 

V letech 1988 až 2006 působila jako 1. flétnistka Ensemble Orchestral de Paris, kromě toho vystupuje jako sólistka na nejvýznamnějších pódiích a festivalech (Salle Pleyel – Paříž, Carnegie Hall – New York, City Hall Theater – Hong Kong, Leo S. Bing Theater – Los Angeles, Auditorio Leon de Greiff – Bogotá, Festival Darmstadt ad.), ale i v různých komorních souborech (KammerEnsemble de Paris, Trio Salomé, Trio Nobis, Ensemble Arcema, Smash Ensemble Salamanca). Velmi se zasazuje i o soudobou hudbu, intenzívně spolupracuje s mnoha skladateli a byla jí věnována řada hudebních děl. Nahrává pro rozhlas i televizi v řadě evropských států, natáčela pro BNL France, EMI, Gallo Swizerland, FNAC France, Maguelone a MODE New York.

...

 

 

Adéla Štajnochrová se narodila roku 1978 a hře na housle se věnuje od svých pěti let. Je absolventkou Konzervatoře v Praze (v třídě Dany Vlachové) a Akademie múzických umění v Praze (v třídě prof. Petra Messiereura). Během studia na AMU měla možnost absolvovat roční výměnný pobyt na londýnské Guildhall School of Music and Drama v rámci programu Erasmus. Studium v Londýně si prodloužila o další rok a absolvovala tu postgraduální kurz. Kromě hry na moderní housle (u prof. Krzysztofa Smietanu) se věnovala i autentické interpretaci staré hudby na barokní housle (v třídě Rachel Podger). Vybrali ji do studentského programu London Symphony Orchestra, což jí umožnilo zkoušet a koncertovat s tímto renomovaným orchestrem. Zúčastnila se mnohých interpretačních kurzů, kde pracovala s takovými osobnostmi, jako například L. Kaplan, S. Ashkenasi, I. Levin, M. Bourgue a další. Je laureátkou mnoha mezinárodních houslových soutěží.

 

Po návratě z Anglie se věnuje oběma nástrojům. Je členkou klavírního tria ArteMiss, se kterým koncertuje doma i v zahraničí, působí v souborech zabývajících se interpretací staré hudby (Musica Florea, The Sixteen, Collegium 1704. Capella Appolinis), působí v Talichově komorním orchestru a vystupuje i sólově.

...

 

 

Hana Fleková

Studovala hru na violoncello ve třídě prof. V. Moučky na pražské konzervatoři a později na AMU. Část studií strávila v Londýně, kde se věnovala hře na violu da gamba. V současné době se zabývá převážně autentickou interpretací barokní hudby, je členkou předních českých souborů Collegium Marianum, Collegium 1704 a Musica Florea, spolupracuje s dalšími tělesy, jako např. Ensemble Inègal a Ensemble Tourbillon. Podílí se na nahrávkách českých i zahraničních vydavatelských společností.

 

 


Koncert se koná

za podpory Nadace Bohuslava Martinů

 

 

mediální partner koncertu:


Monika Knoblochová

Monika Knoblochová

Clara Nováková

Clara Nováková

Adéla Štajnochrová

Adéla Štajnochrová

Hana Fleková

Hana Fleková

 

Kalendář festivalu

 
1.6. - 27.6. 2018

4

pondělí 4.6.2018

Ivančice
ENSEMBLE ODD SIZE

16

sobota 16.6.2018

Valtice
HUDBA NA KOLE

25

pondělí 25.6.2018

Kyjov
CLAIRE CHEVALLIER / klavír


spot festivalu


následujte nás

Facebook  YouTube  MySpace  

                                                                                      za finanční podpory                                          

 

                                                                                       

 

                                                                   

 

                                                                                     

 

                                                                                          

  

            mecenáš

  

                         

 

                                                                                               patron 

 

                                                                                

 

 

                                                                                              partneři

 

                                                             

 

 

 

 

                                                                                              

 

 

                                                                                              

 

Copyright © 2010 Concentus Moraviae  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes