Česky English

M.Knoblochová, C.Nováková, A.Štajnochrová, H.Fleková


Monika Knoblochová, Clara Nováková,

Adéla Štajnochrová a Hana Fleková

Na pozvání festivalu Concentus Moraviae se poprvé v tomto složení na pódiu sejdou čtyři silné hudební osobnosti, aby nabídnuly posluchačům osobitou interpretaci skladeb starých mistrů i komorní skladby Francoise Couperina a Bohuslava Martinů.

 

Monika Knoblochová – cembalo, kladívkový klavír

Clara Nováková – flétna

Adéla Štajnochrová – housle

Hana Fleková – violoncello, viola da gamba

 

program:

Jean-Philippe Rameau: Pieces de clavecin en concert (Koncertní kusy pro cembalo)

François Couperin: L’art de toucher le clavecin (Umění hrát na cembalo)

Leopold Koželuh: Triová sonáta

Johann Sebastian Bach: Triová sonáta G dur pro flétnu, housle a basso continuo BWV 1038

Bohuslav Martinů: Promenády pro flétnu, housle a klavír H. 274

Johann Sebastian Bach: Triová sonáta c moll z Hudební obětiny BWV 1079

 

 

 cena vstupenky: 200 Kč / 100 Kč

Zakoupit vstupenku

 

 

Monika Knoblochová je cembalistkou vynikajících uměleckých a technických kvalit, zanícená vyznavačka autentické interpretace barokní hudby a současně renomovaná interpretka soudobé hudby. Absolventka pražské Konzervatoře studovala cembalo na Akademii múzických umění v Praze, na Dresdner Akademie für alte Musik a na Hochschule für Musik v Kolíně nad Rýnem.

 

Monika Knoblochová pravidelně vystupuje jako sólistka i komorní hráčka doma i v zahraničí (Německo, Rakousko, Belgie, Francie, Polsko). Je členkou souborů duo seraphim (spolu s flétnistkou Janou Semerádovou), Collegium Marianum (specializovaného na starou hudbu) a Resonance (specializovaného na hudbu XX.a XXI. století), jehož je zakládající členkou. Monika Knoblochová nahrála celou řadu kompaktních disků pro Supraphon a Cube Bohemia. Mezinárodní kritikou je ceněno zejména CD se Souborným dílem pro cembalo B. Martinů (2005). Od roku 2006 vede cembalovou třídu na Letní škole staré hudby v Rajnochovicích a od roku 2007 také na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně.

...

www.knoblochova.com

 

 

Mezinárodně uznávaná flétnistka Clara Nováková se narodila v Brně v rodině hudebního skladatele Jana Nováka. Po delším pobytu v Dánsku a Itálii absolvovala studia na Vysoké hudební škole ve Stuttgartu u prof. Klause Schochowa a později na Conservatoire National Supérieur v Paříži u Michela Debosta, kde obdržela nejvyšší vyznamenání. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží (Palmi, Ancona, Stresa) a nositelkou řady ocenění (Rotary-Preis Stuttgart, Pro Musicis Award ad.).

 

V letech 1988 až 2006 působila jako 1. flétnistka Ensemble Orchestral de Paris, kromě toho vystupuje jako sólistka na nejvýznamnějších pódiích a festivalech (Salle Pleyel – Paříž, Carnegie Hall – New York, City Hall Theater – Hong Kong, Leo S. Bing Theater – Los Angeles, Auditorio Leon de Greiff – Bogotá, Festival Darmstadt ad.), ale i v různých komorních souborech (KammerEnsemble de Paris, Trio Salomé, Trio Nobis, Ensemble Arcema, Smash Ensemble Salamanca). Velmi se zasazuje i o soudobou hudbu, intenzívně spolupracuje s mnoha skladateli a byla jí věnována řada hudebních děl. Nahrává pro rozhlas i televizi v řadě evropských států, natáčela pro BNL France, EMI, Gallo Swizerland, FNAC France, Maguelone a MODE New York.

...

 

 

Adéla Štajnochrová se narodila roku 1978 a hře na housle se věnuje od svých pěti let. Je absolventkou Konzervatoře v Praze (v třídě Dany Vlachové) a Akademie múzických umění v Praze (v třídě prof. Petra Messiereura). Během studia na AMU měla možnost absolvovat roční výměnný pobyt na londýnské Guildhall School of Music and Drama v rámci programu Erasmus. Studium v Londýně si prodloužila o další rok a absolvovala tu postgraduální kurz. Kromě hry na moderní housle (u prof. Krzysztofa Smietanu) se věnovala i autentické interpretaci staré hudby na barokní housle (v třídě Rachel Podger). Vybrali ji do studentského programu London Symphony Orchestra, což jí umožnilo zkoušet a koncertovat s tímto renomovaným orchestrem. Zúčastnila se mnohých interpretačních kurzů, kde pracovala s takovými osobnostmi, jako například L. Kaplan, S. Ashkenasi, I. Levin, M. Bourgue a další. Je laureátkou mnoha mezinárodních houslových soutěží.

 

Po návratě z Anglie se věnuje oběma nástrojům. Je členkou klavírního tria ArteMiss, se kterým koncertuje doma i v zahraničí, působí v souborech zabývajících se interpretací staré hudby (Musica Florea, The Sixteen, Collegium 1704. Capella Appolinis), působí v Talichově komorním orchestru a vystupuje i sólově.

...

 

 

Hana Fleková

Studovala hru na violoncello ve třídě prof. V. Moučky na pražské konzervatoři a později na AMU. Část studií strávila v Londýně, kde se věnovala hře na violu da gamba. V současné době se zabývá převážně autentickou interpretací barokní hudby, je členkou předních českých souborů Collegium Marianum, Collegium 1704 a Musica Florea, spolupracuje s dalšími tělesy, jako např. Ensemble Inègal a Ensemble Tourbillon. Podílí se na nahrávkách českých i zahraničních vydavatelských společností.

 

 


Koncert se koná

za podpory Nadace Bohuslava Martinů

 

 

mediální partner koncertu:


Monika Knoblochová

Monika Knoblochová

Clara Nováková

Clara Nováková

Adéla Štajnochrová

Adéla Štajnochrová

Hana Fleková

Hana Fleková

 

televizní spot festivalu


následujte nás

Facebook  YouTube  MySpace  

                                                                                      za finanční podpory                                          

 

                                                                                       

 

                                                                   

 

                                                                                          

  

   mecenáš

  

               

  

                                                                                                patron 

 

                                                                                

 

 

                                                                                              partneři

 

                                                              

 

 

 

 

                                                                                              

 

 

                                                                                              

 

Copyright © 2010 Concentus Moraviae  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes