Česky English

2015


XX. Mezinárodní hudební festival 13 měst CONCENTUS MORAVIAE 2015

Pojďme slavit!

30. 5. - 25. 6. 2015

 

V roce 2015 oslavil festival své jubilejní dvacáté narozeniny a v duchu téma  "Pojďme slavit!" se uskutečnilo celkem 38 akcí ve 20. městech. Oslav se zúčastnila řada hudebních hrdinů minulých festivalových ročníků: Magdalena Kožená, Marco Beasley a Accordone, Jos Van Immerseel, BL!NDMAN a mnozí další a kromě klasických koncertů proběhla také řada doprovodných akcí, jako např. Hudba na kole, Festa teatrale nebo Harfové dny.

Více o dramaturgii 2015

 

 

Fotoohlédnutí za festivalem 2015


 

 

P R O G R A M:


sobota 30.5. 19:00, Brno, bazilika Nanebevzetí Panny Marie

SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT

Collegium Vocale 1704

Collegium 1704

Václav Luks / dirigent

více zde 

 

neděle 31.5. 17:30, Bystřice nad Pernštejnem, centrum EDEN

Český chlapecký sbor Boni pueri

Pavel Horák / sbormistr 

více zde

 

neděle 31.5. 19:30, Třebíč, Zadní synagoga

Pierre Pitzl / barokní kytara

více zde

 

pondělí 1.6. 18:00, Tišnov, kino Svratka

Koncert žáků Základních uměleckých škol

 

pondělí 1.6. 19:30, Kyjov, Milotice, zámek, Freskový sál

Private Musicke

Raquel Andueza / soprán

Jesús Fernández Baena / theorba

Pierre Pitzl / barokní kytara

více zde

 

úterý 2.6. 19:30, Doubravník, kostel Povýšení sv. Kříže

Jos van Immerseel / varhany

více zde

 

středa 3.6. 19:30, Moravský Krumlov, zámek, Rytířský sál

Ensemble Clément Janequin

Dominique Visse / umělecký vedoucí, kontratenor

Martial Pauliat / tenor

Vincent Bouchot / tenor

François Fauché / baryton

Renaud Delaigue / bas

Éric Bellocq / loutna

více zde

 

středa 3.6. 19:30, Boskovice, zámek

Jos van Immerseel, Barbara Maria Willi  / cembalo, kladívkový klavír

více zde

 

čtvrtek 4.6. 19:30, Rájec-Jestřebí, zámek, Slavnostní sál

Bruno Helstroffer / theorba

více zde

 

čtvrtek 4.6. 19:30, Velké Meziříčí, Luteránské gymnázium

Solamente Naturali

Miloš Valent / housle, viola, zpěv, umělecký vedoucí

Dagmar Valentová / housle, zpěv

Peter Vrbinčik / viola, zpěv

Tibor Nagy / kontrabas

Michal Paľko / malý cimbál, zpěv

Robert Žilik / gajdy, tenorový šalmaj / tenor chalumeau, bagpipes

Baykal Doğan / bendir, davul, riqq, darbuka

více zde

 

pátek 5.6. 19:30, Náměšť nad Oslavou, zámek, knihovna

Dominique Visse /  kontratenor, basová kytara

Bruno Helstroffer / elektrická theorba

Jean-Louis Matinier / akordeon

více zde

 

sobota 6.6. 19:30, Hustopeče, kostel sv. Václava a sv. Anežky České

Olivier Vernet / varhany

více zde

 

neděle 7.6. 19:30, Lysice, zámek, Velký salón

Plaisirs de Musique

Laila Cathleen Neuman / soprán
Jean Sebastien Beauvais / kontratenor
Marta Kratochvílová / traverso
Jan Čižmář / loutna, theorba, kytara, umělecký vedoucí

více zde

 

neděle 7.6. 19:30, Ivančice, Řeznovice, kostel sv. Petra a Pavla

Pavel Steidl / kytara

více zde

 

pondělí 8.6. 19:30, Státní hrad Pernštejn, Rytířský sál

Marco Beasley / zpěv

Stefano Rocco / arciloutna, barokní kytara

Fabio Accurso / loutna

více zde

 

úterý 9.6. 19:30, Lednice, zámek, Jízdárna

KONCERT HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Accordone

Guido Morini / umělecký vedoucí

Rossella Croce, Elisa Citterio / housle

Cristina Vidoni / violoncello

Franco Pavan / theorba

Guido Morini / cembalo, umělecký vedoucí

více zde

 

středa 10.6. 19:30, Třebíč, bazilika sv. Prokopa

Accordone

Marco Beasley, Serge Goubioud / zpěv

Guido Morini / umělecký vedoucí

Rossella Croce, Elisa Citterio / housle

Cristina Vidoni / violoncello

Franco Pavan / theorba

Guido Morini / cembalo, varhanní positiv

více zde

 

čtvrtek 11.6. 19:30, Mikulov, zámek, Zámecký sál

Accordone

Marco Beasley / zpěv

Guido Morini / umělecký vedoucí

Rossella Croce, Elisa Citterio / housle

Fabio Accurso / loutna

Stefano Rocco / barokní kytara

Franco Pavan / theorba

Vito De Lorenzi / perkuse

Guido Morini / cembalo, umělecký vedoucí

více zde

 

sobota 13.6. 21:00, Slavkov u Brna, zámek, Historický sál

Collegium Marianum

Jana Semerádová / umělecká vedoucí

Gudrun Skamletz / tanec

Lenka Torgersen, Vojtěch Semerád / housle

Magdalena Malá, Andreas Torgersen / viola

Petr Hamouz / violoncello

Sebastian Knebel / cembalo

Jan Krejča / teorba

Jana Semerádová, Martina Bernášková / flétny

Inge Marg, Tereza Pavelková / hoboje

Kim Stockx / fagot

více zde

 

sobota 13.6. 23:00, Slavkov u Brna, Zámecká kaple

Marco Beasley / zpěv

více zde

 

neděle 14.6. 19:30, Bystřice nad Pernštejnem, kostel sv. Vavřince

Gunnar Idenstam / varhany

více zde

 

pondělí 15.6. 19:30, Náměšť nad Oslavou, zámek, knihovna

Lisa Rydberg / housle

Gunnar Idenstam / harmonium

více zde

 

úterý 16.6. 19:30, Hustopeče, Kurdějov, kostel sv. Jana Křtitele

Goeyvaerts String Trio

Kristien Roels / housle

Kris Matthynssens / viola

Pieter Stas / violoncello

Zsuzsi Tóth, Barnabás Hegyi, Olivier Berten / zpěv

více zde

 

středa 17.6. 19:30, Rájec-Jestřebí, zámek, Slavnostní sál

Goeyvaerts String Trio

Kristien Roels / housle

Kris Matthynssens / viola

Pieter Stas / violoncello

více zde

 

čtvrtek 18.6. 19:30, Žďár nad Sázavou, zámek, Barokní sály

Jana Boušková / harfa

Ieuan Jones / harfa

více zde

 

čtvrtek 18.6. 19:30, Kyjov, kaple sv. Josefa Kalasanského

VocaMe

Michael Popp / umělecký vedoucí, fidula, harfa, santur, oud, dilruba

Sarah M. Newman / soprán

Gerlinde Sämann / soprán

Sigrid Hausen / mezzosoprán

Petra Noskaiová / alt

více zde

 

pátek 19.6. 19:30, Žďár nad Sázavou, Batyskaf Klub

Park Stickney / jazzová harfa

více zde

 

pátek 19.6. 19:30, Velké Meziříčí, zámek, zámecká jídelna

ArParla

Maria Cleary / harfa

Davide Monti / housle

více zde

 

sobota 20.6. 19:30, Žďár nad Sázavou, zámek, hlavní sál staré prelatury

harfové duo Merlice

Merit Zloch / keltská harfa

Alice Ludewig / keltská harfa

více zde

 

neděle 21.6. 19:30, Lysice, nádvoří zámku

Pacora Trio

Stano Palúch / housle

Marcel Comendant / cimbál

Róbert Ragan / kontrabas

Jana Semerádová / barokní traverso

více zde

 

pondělí 22.6. 19:30, Boskovice, kostel sv. Jakuba

Cappella Mariana

Vojtěch Semerád / tenor, um. vedoucí

Barbora Kabátková / soprán

Daniela Čermáková / alt

Tomáš Lajtkep / tenor

Martin Vacula / baryton

Jaromír Nosek / bas

více zde

 

pondělí 22.6. 19:30, Ivančice, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Schola Gregoriana Pragensis

David Eben / umělecký vedoucí

David Eben, Ondřej Maňour, Stanislav Předota, Michal Medek, Hasan El-Dunia, Marek Šulc, Ondřej Holub, Martin Prokeš

více zde

 

úterý 23.6. 19:30, Moravský Krumlov, zámek, Rytířský sál

BL!NDMAN

Eric Sleichim / tubax a elektronika, umělecký vedoucí

Koen Maas / sopránový saxofon

Roeland Vanhoorne / altový saxofon
Piet Rebel / tenorový saxofon
Raf Minten / barytonový saxofon

více zde

 

středa 24.6. 19:30, Tišnov, Předklášteří u Tišnova, Porta coeli, bazilika Nanebevzetí Panny Marie

BL!NDMAN

Eric Sleichim / tubax a elektronika, umělecký vedoucí

Koen Maas / sopránový saxofon

Roeland Vanhoorne / altový saxofon
Piet Rebel / tenorový saxofon
Raf Minten / barytonový saxofon

více zde

 

čtvrtek 25.6. 19:30, Valtice, zámek, jízdárna

Le Concert d’Astrée

Emmanuelle Haïm / umělecká vedoucí

Magdalena Kožená / mezzo-soprán

více zde

 

Hudba na kole, 6. 6. 2015

Festa teatrale, 12. - 14. 6. 2015

Harfové dny, 18. - 20. 6. 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


spot festivalu


následujte nás

Facebook  YouTube  MySpace 



 

                                                                                      za finanční podpory   

                                       

 

                                                                                       

 

                                                                   

 

 

                                                                                     

 

                                                                                          

  

            mecenáš

  

                         

 

                                                                                               patron 

 

                                                                                

 

 

                                                                                              partneři

 

                                                           

 

 

 

 

                                                                                              

 

 

                                                                                              

 





Copyright © 2010 Concentus Moraviae  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes