Česky English

2013


XVIII. Mezinárodní hudební festival 13 měst CONCENTUS MORAVIAE 2013

Italské slunce

1. 6. – 29. 6. 2013

 

V červnu 2013 zaznělo 33 festivalových koncertů v podání hudebníků zabývajících se s patřičnou erudicí i vášní starou hudbou. Téma „Italské slunce“ dramaturga Václava Lukse zářilo v dílech italských a Itálií ovlivněných skladatelů 17. a 18. století a koncerty výborně zapadly do prostředí skvostných zámeckých sálů i kostelů jižní Moravy a Vysočiny. Děkujeme posluchačům za přízeň, koncerty letošního festivalu slyšelo 7000 návštěvníků.

 

Fotoohlédnutí za festivalem 2013

 


P R O G R A M:


sobota 1.6. 19:00, Moravský Krumlov, zámek, Rytířský sál

SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT

Accordone

Marco Beasley / zpěv

Guido Morini / cembalo, umělecký vedoucí

Rossella Croce, Claudia Combs / housle, Fabio Accurso / loutna, Stefano Rocco / kytara, Franco Pavan / theorba, Marco Frezzato / violoncello, Vito De Lorenzi / rámové bubny

více...

 

neděle 2.6. 19:30, Slavkov u Brna, zámek, Historický sál

Accordone

Marco Beasley / zpěv

Guido Morini / cembalo, umělecký vedoucí

Rossella Croce, Claudia Combs / housle, Fabio Accurso / loutna, Stefano Rocco / kytara, Franco Pavan / theorba, Marco Frezzato / violoncello, Vito De Lorenzi / rámové bubny

více...

 

pondělí 3.6. 19:30, Žďár nad Sázavou, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Guido Morini / varhany

více...

 

úterý 4.6. 19:30, Ivančice, Řeznovice, kostel sv. Petra a Pavla

Marco Beasley / zpěv

více...

 

středa 5.6. 19:30, Rájec-Jestřebí, zámek, Slavnostní sál

Franco Pavan / theorba

více...

 

čtvrtek 6.6. 19:30, Hustopeče, Kurdějov, kostel sv. Jana Křtitele

Tiburtina Ensemble

Ivana Bilej Brouková, Tereza Havlíková / soprán, Marta Fadljevičová, Anna Chadimová Havlíková / mezzosoprán, Daniela Čermáková, Kamila Mazalová / alt, Hana Blažíková / soprán, gotická harfa, Barbora Sojková / soprán, umělecká vedoucí, Margit Übellacker / psalterium

více...

 

čtvrtek 6.6. 19:30, Bystřice nad Pernštejnem, kostel sv. Vavřince

Luca Scandali / varhany

více...

 

pátek 7.6. 19:30, Náměšť nad Oslavou, zámek, knihovna

Ivana Bilej Brouková / soprán

Markéta Cukrová / mezzosoprán

Jan Krejča, Jan Čižmář / theorba, loutna, barokní kytara

více...

 

neděle 9.6. 17:30, Lysice, zámek, Velký salón

ODPOLEDNÍ KONCERT

Ensemble Berlin – Praha

Dominik Wollenweber / hoboj, Vilém Veverka / hoboj, Mor Biron / fagot, Jakub Černohorský / housle, Pavel Nejtek / kontrabas, Barbara Maria Willi / cembalo

více...

 

neděle 9.6. 19:30, Lysice, zámek, Velký salón

VEČERNÍ KONCERT

Ensemble Berlin – Praha

Dominik Wollenweber / hoboj, Vilém Veverka / hoboj, Mor Biron / fagot, Jakub Černohorský / housle, Pavel Nejtek / kontrabas, Barbara Maria Willi / cembalo

více...

 

pondělí 10.6. 19:30, Třebíč, kostel Nejsvětější Trojice

Manuel Tomadin / varhany

více...

 

úterý 11.6. 19:30, Tišnov, Předklášteří u Tišnova, Porta coeli, bazilika Nanebevzetí Panny Marie

Musica Florea

Marek Štryncl / violoncello, umělecký vedoucí, Stanislava Mihalcová / soprán, Sylva Čmugrová / alt, Jan Ondrejka / tenor, Jaromír Nosek / bas

více...

 

středa 12.6. 19:30, Moravský Krumlov, zámek, Rytířský sál

Magdalena Kožená / mezzosoprán

Andrea Marcon / dirigent

Venice Baroque Orchestra

více...

 

čtvrtek 13.6. 19:30, Doubravník, kostel Povýšení sv. Kříže

Andrea Marcon / varhany

více...

 

pátek 14.6. 19:30, Boskovice, Zámecký skleník

Collegium Marianum & Buchty a loutky

Jana Semerádová / hudební nastudování, Hana Blažíková (Callisto, Věčnost) / soprán, Barbora Sojková (Diana, Osud) / soprán, Jan Mikušek (Endymion, Příroda) / alt, Tomáš Lajtkep (Merkur) / tenor, Tomáš Král (Jupiter) / bas

program: Francesco Cavalli: Calisto

více...


sobota 15.6. 19:30, Mikulov, zámek, Zámecký sál

Collegium Marianum & Buchty a loutky

Jana Semerádová / hudební nastudování, Hana Blažíková (Callisto, Věčnost) / soprán, Barbora Sojková (Diana, Osud) / soprán, Jan Mikušek (Endymion, Příroda) / alt, Tomáš Lajtkep (Merkur) / tenor, Tomáš Král (Jupiter) / bas

program: Francesco Cavalli: Calisto

více...


neděle 16.6. 19:30, Velké Meziříčí, zámek, zámecká jídelna

Roberta Invernizzi / soprán

Craig Marchitelli / theorba

více...

 

pondělí 17.6. 19:30, Kyjov, Milotice, zámek, Freskový sál

Roberta Invernizzi / soprán

Tomáš Král / baryton

Craig Marchitelli, Jan Krejča / theorba

více...


úterý 18.6. 19:30, Ivančice, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Pavel Svoboda / varhany

více...

 

úterý 18.6. 19:30, Žďár nad Sázavou, zámek, Barokní sály

Tomáš Král / baryton

Jan Krejča / theorba, barokní kytara

více...

 

středa 19.6. 19:30, Hustopeče, evangelický kostel

Václav Luks / cembalo

více...


čtvrtek 20.6. 19:30, Bystřice nad Pernštejnem, Městské muzeum, podkrovní sál

ArParla

Davide Monti / housle

Maria Christina Cleary / arpa doppia

více...

 

čtvrtek 20.6. 19:30, Náměšť nad Oslavou, zámek, knihovna

Jaroslav Tůma / varhanní pozitiv

více...


pátek 21.6. 19:30, Třebíč, Zadní synagoga

Davide Monti / housle

Maria Christina Cleary / arpa doppia

Richard Šeda / cink

více...

sobota 22.6. 15:00, Tišnov, zahrádka Café U Palce

odpoledne pro rodiny s dětmi

více...

 

neděle 23.6. 19:30, Slavkov u Brna, zámek, Historický sál

Café Zimmermann

Pablo Valetti / housle, umělecký vedoucí, Céline Frisch / cembalo, Mauro Lopes Ferreira, David Plantier, Helena Zemanová / housle, Patricia Gagnon, Lucie Uzzeni / viola, Petr Skalka / violoncello, Luděk Braný / kontrabas

více...

 

pondělí 24.6. 19:30, Státní hrad Pernštejn, Rytířský sál

Café Zimmermann

Pablo Valetti / housle, umělecký vedoucí, Céline Frisch / cembalo, Mauro Lopes Ferreira, David Plantier, Helena Zemanová / housle, Patricia Gagnon, Lucie Uzzeni / viola, Petr Skalka / violoncello, Luděk Braný / kontrabas

více...


úterý 25.6. 19:30, Boskovice, Zámecký skleník

KONCERT HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Capella Anna

Anna Fusek / flétna, umělecká vedoucí, Jana Chytilová, Jiří Sycha, Anne Poppe, Andreas Pfaff, Martin Kalista, Prisca Stalmarski / housle, Dorian Wetzel / viola, Jule Hinrichsen / violoncello, Michelle Wenderlich / kontrabas, Sebastian Wienand / cembalo, Jan Krejča / loutna

více...

 

úterý 25.6. 19:30, Kyjov, Městské kulturní středisko

Cappella Mariana

Hana Blažíková, Barbora Sojková / soprán, Vojtěch Semerád / tenor, umělecký vedoucí, Tomáš Král / baryton, Jaromír Nosek / bas, Katalin Ertsey / renesanční loutna, theorba

více...

 

středa 26.6. 19:30, Jaroměřice nad Rokytnou, zámek, Sál předků

Capella Anna

Anna Fusek / flétna, umělecká vedoucí, Jana Chytilová, Jiří Sycha, Anne Poppe, Andreas Pfaff, Martin Kalista, Prisca Stalmarski / housle, Dorian Wetzel / viola, Jule Hinrichsen / violoncello, Michelle Wenderlich / kontrabas, Sebastian Wienand / cembalo, Jan Krejča / loutna

více...

 

středa 26.6. 19:30, Lysice, zámek, Velký salón

Céline Frisch / cembalo

více...

 

čtvrtek 27.6. 19:30, Rájec-Jestřebí, zámek, Slavnostní sál

Sezione Aurea

Luca Giardini / housle, umělecký vedoucí, Gian Andrea Guerra / housle, Sebastiano Severi / violoncello, Michele Pasotti / theorba, chitarra, Filippo Pantieri / cembalo

více...


pátek 28.6. 19:30, Valtice, zámek, Taneční sál

Sezione Aurea

Luca Giardini / housle, umělecký vedoucí, Gian Andrea Guerra / housle, Sebastiano Severi / violoncello, Michele Pasotti / theorba, chitarra, Filippo Pantieri / cembalo

více...


sobota 29.6. 19:30, Velké Meziříčí, Luteránské gymnázium

SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Collegium 1704

Václav Luks / umělecký vedoucí

Martina Janková / soprán

více...


spot festivalu


následujte nás

Facebook  YouTube  MySpace 



 

                                                                                      za finanční podpory   

                                       

 

                                                                                       

 

                                                                                    

 

                                                                                       

 

 

                                                                                     

 

                                                                                          

  

            mecenáš

  

                         

 

                                                                                               patron 

 

                                                                                

 

 

                                                                                              partneři

 

                                                           

 

 

 

 

                                                                                              

 

 

                                                                                              

 





Copyright © 2010 Concentus Moraviae  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes