Česky English

2011


XVI. MHF 13 měst CONCENTUS MORAVIAE 2011

České sny – otisky a vzpomínky

28. 5. – 25. 6. 2011

 

Festival Concentus Moraviae v roce 2011 nabídnul možnost zasnít se, přenést se na chvíli do dětství a vzpomenout si na momenty, ve kterých se z prchavých, ale silných zážitků zformoval celoživotní zájem nebo budoucí směřování. Přední hudebníci ve spolupráci s dramaturgem Alešem Březinou ve velmi osobních programech předvedli, jaké muzikální podněty rozdmýchaly jejich hudební vášeň. Tradičním hlavním cílem pořadatelů bylo naplnit jedinečné historické prostory 19 festivalových měst krásnou hudbou ve vynikající interpretaci a přinést festivalovému obecenstvu nezapomenutelné zážitky, případně podnítit jeho nové sny. České sny rozezvučeli Jižní Moravu a Vysočinu mezi 28. květnem a 25. červnem 2011.

 

Prohlédněte si fotografie z koncertů proběhlého festivalu:

27.  zahajovací koncert - posluchači

 

p r o g r a m :

 

sobota 28. 5. Třebíč, bazilika sv. Prokopa, 19:00 hod.

Slavnostní zahajovací koncert

FILHARMONIE BRNO

ČESKÝ FILHARMONICKÝ SBOR BRNO

Hana Škarková, Adriana Kohútková – soprán

Richard Novák - bas

Kaspar Zehnder - dirigent

Franz Schubert: Salve Regina D 676 pro soprán a smyčcový orchestr

Zdeněk Fibich: Missa brevis op. 21

Antonín Dvořák: Te deum op. 103

více...

 

neděle 29. 5. Tišnov, Městské kulturní středisko, 19:30 hod.

ZUZANA LAPČÍKOVÁ KVINTET

Zuzana Lapčíková - cimbál, zpěv

Josef Fečo – kontrabas

Kamil Slezák - bicí nástroje

Ondrej Krajňák – klavír

Rostislav Fraš - saxofon

Balady a janáčkovské parafráze

více...

 

pondělí 30. 5. Kyjov, zámek Milotice, Freskový sál, 19:30 hod.

Vilém Veverka – hoboj

Kateřina Englichová – harfa

Ivo Kahánek – klavír

Robert Schumann: Tři romance pro hoboj a klavír op. 94

Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku pro klavír, 2. řada

Jan Ladislav Dusík: Duo concertante Es dur pro klavír a harfu

Petr Eben: Risonanza pro harfu sólo

Pavel Haas: Suita pro hoboj a klavír

Pavel Zemek: O Kráse pozemské a Kráse Ráje, III. část – písňové a taneční fantazie na témata moravských lidových písní, unisono pro hoboj, harfu a klavír

více...

 

pondělí 30. 5. Holešov, zámek, Hlavní sál, 19:30 hod.

BABORÁK ENSEMBLE

Radek Baborák – umělecký vedoucí

Martina Bačová, Jakub Fišer, Aida Shabuová - housle

Jiří Žigmund, Karel Untermiller - viola

Hana Baboráková-Shabuová - violoncello

Martin Zelenka - kontrabas

Lazslo Kuti - klarinet

Tomáš Františ - fagot

Radek Baborák, Jan Musil, Kateřina Javůrková, Zdeněk Vašina - lesní roh

Petr Holub - malý bubínek

Bohuslav Martinů: Serenáda pro klarinet, lesní roh, troje housle a violu č. 1 a moll H. 217

Wolfgang Amadeus Mozart: Serenáda pro lesní roh, housle, dvě violy a violoncello KV407

Charles Koechlin: Les confidences d’un jouer de clarinet, výběr

Carl Nielsen: Serenata in vano pro klarinet, fagot, lesní roh, violoncello a kontrabas

Bohuslav Martinů: Kvartet pro klarinet, lesní roh, violoncello a malý bubínek C dur H 139

Maurice Ravel / Radek Baborák: Bolero

více...

 

úterý 31. 5. Valtice, zámek, Taneční sál, 19:30 hod.

DUO ARDAŠEV

Renata Ardaševová, Igor Ardašev - klavír

Antonín Dvořák: Slovanské tance op. 46 a op. 72, výběr

Johannes Brahms: Uherské tance, výběr

Vít Zouhar: Drásnění

Petr Iljič Čajkovskij: Suita z baletu Louskáček

Paul Dukas: Čarodějův učeň

Igor Stravinskij: Petruška

více...

 

středa 1. 6. Náměšť nad Oslavou, nádvoří zámku, 19:30 hod.

Iva Bittová – zpěv, housle

ČIKORI

Vladimír Václavek – akustická kytara

Oskar Török – trubka

Jaromír Honzák – kontrabas

Miloš Dvořáček - bicí, perkuse

více...

 

čtvrtek 2. 6. Bystřice nad Pernštejnem, Kulturní dům, 19:30 hod.

Zítra se bude…

OPERA NÁRODNÍHO DIVADLA V PRAZE

v hlavních rolích Soňa Červená, Jan Mikušek

Canti di Praga

Kühnův dětský sbor

Instrumentální soubor PurPur

Aleš Březina - hudba

Aleš Březina, Jiří Nekvasil - liberto

Marko Ivanović - hudební nastudování, dirigent

Jiří Nekvasil - režie

Daniel Dvořák – scéna, kostýmy

Jiří Chvála, Jan Krejčík, Andrea Krausová - sbormistr

Ondřej Hučín - dramaturgie

více...

 

pátek 3. 6. Lysice, nádvoří zámku, 19:30 hod.

Iva Bittová – zpěv, housle

ČIKORI

Vladimír Václavek – akustická kytara

Oskar Török – trubka

Jaromír Honzák – kontrabas

Miloš Dvořáček - bicí, perkuse

více...

 

neděle 5. 6. Moravský Krumlov, zámek, Slovanská epopej, 19:30 hod.

BAROCCO SEMPRE GIOVANE

Iva Kramperová, Zdeňka Krebsová – housle

Jiří Kabát – viola

Jan Zemen – violoncello

Jan Prokop – kontrabas

Pavel Svoboda – cembalo

Josef Krečmer – um. vedoucí

Václav Vonášek – fagot

Antonio Vivaldi: Koncert pro fagot, smyčce a cembalo C dur RV 472

Wolfgang Amadeus Mozart: Kvartet F dur K370 v úpravě pro fagot a smyčcové trio

Vít Zouhar: Ritorni per archi e cembalo

Gordon Jacob: Suita pro fagot a smyčcové kvarteto

Jean Francaix: Divertimento pro fagot a smyčcové kvinteto

více...

 

pondělí 6. 6. hrad Pernštejn, Rytířský sál, 19:30 hod.

MEREL QUARTET

Mary Ellen Woodside – housle

Meesun Hong – housle

Alexander Besa – viola

Rafael Rosenfeld - violoncello

Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet Es dur op. 74

Johannes Brahms: Smyčcový kvartet a moll op. 51 č. 2

Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 „Listy důvěrné“

více...

 

úterý 7. 6. Ivančice, kino Réna, 19:30 hod.

Ondřej Havelka a jeho

MELODY MAKERS

Písně krásné až k nesnešení

více...

 

úterý 7. 6. Brno, Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského (Červený kostel), 19:30 hod.

Eric Vloeimans – trubka

Bert van den Brink - varhany

Jazz Prominents

více...

 

středa 8. 6. Hustopeče, nádvoří domu U Synků, 19:30 hod.

CLARINET FACTORY

Jindřich Pavliš – klarinet

Luděk Boura – klarinet, basový roh

Vojtěch Nýdl – klarinet

Petr Valášek – basklarinet, tenorsaxofon

Alan Vitouš – perkuse

Out of home

více...

 

středa 8. 6. Žďár nad Sázavou, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, 19:30 hod.

MARTINŮ VOICES

Lukáš Vasilek - sbormistr

Gregorio Allegri: Miserere

Benjamin Britten: Hymn to Saint Cecilia op. 27

Bohuslav Martinů: Čtyři písně o Marii H. 235

Michael Tippett: Five Negro Spirituals (A Child of our Time)

více...

 

čtvrtek 9. 6. Slavkov u Brna, zámek, Historický sál, 19:30 hod.

PAVEL HAAS QUARTET

Veronika Jarůšková – housle

Eva Kárová – housle

Pavel Nikl – viola

Peter Jarůšek – violoncello

Sergej Prokofjev: Smyčcový kvartet č. 1 h moll op. 50

Franz Schubert: Smyčcový kvartet d moll D 810 „Smrt a dívka“

více...

 

pátek 10. 6. Boskovice, zámek, 19:30 hod.

PAVEL HAAS QUARTET

Veronika Jarůšková – housle

Eva Kárová – housle

Pavel Nikl – viola

Peter Jarůšek – violoncello

Sergej Prokofjev: Smyčcový kvartet č. 1 h moll op. 50

Petr Iljič Čajkovskij: Smyčcový kvartet č. 1 D dur op. 11

více...

 

sobota 11. 6. Mikulov, zámek, Zámecký sál, 19:00 hod.

CLARINET FACTORY

Jindřich Pavliš – klarinet

Luděk Boura – klarinet, basový roh

Vojtěch Nýdl – klarinet

Petr Valášek – basklarinet, tenorsaxofon

Alan Vitouš – perkuse

Out of home

více...

 

neděle 12. 6. Třebíč, Louka na Hrádku, 14:00 hod.

Ve spolupráci se Sítí mateřských center v rámci kampaně „Táta dneska frčí“

Pod záštitou senátora Vítezslava Jonáše

Odpoledne pro rodiny s dětmi

Na programu divadlo Perníková chaloupka, žonglérská show, výtvarné, rukodělné a hudební dílny, indiánské a kovbojské hry a soutěže, zábavná stanoviště mateřských center, hudební a taneční vystoupení dětí, projížďky na koních, ukázkový program Městské policie Třebíč a Dobrovolných hasičů Benetice.

více...

 

neděle 12. 6. Velké Meziříčí, Jupiter Club, 19:30 hod.

ZUZANA LAPČÍKOVÁ KVINTET

Zuzana Lapčíková - cimbál, zpěv

Josef Fečo – kontrabas

Kamil Slezák - bicí nástroje

Ondrej Krajňák – klavír

Rostislav Fraš - saxofon

Balady a janáčkovské parafráze

více...

 

pondělí 13. 6. Hodonín, kostel sv. Vavřince, 19:30 hod.

projekce vybraných scénografií Josefa Svobody

Markéta Schley Reindlová – varhany

César Franck: Chorál a moll z cyklu Tři chorály

Johann Sebastian Bach: Fantasie g moll BWV 542

Maurice Duruflé: Prélude ze suity op. 5

Petr Eben: Moto ostinato z cyklu Nedělní hudba

Olivier Messiaen: Apparition de l’eglise eternelle

Miloslav Kabeláč: Fantasie d moll z cyklu Dvě fantasie op. 32 č. 1

více...

 

úterý 14. 6. Rájec-Jestřebí, zámek, Slavnostní sál, 19:30 hod.

SMETANOVO TRIO

Jana Vonášková-Nováková – housle

Jan Páleníček – violoncello

Jitka Čechová – klavír

Ervín Schulhoff: Duo pro housle a violoncello

Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy pro klavír sólo, výběr

Václav Trojan: Císařův slavík pro housle a klavír

Olivier Messiaen: Téma s variacemi pro housle a klavír

Bohuslav Martinů: Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír H. 378

Maurice Ravel: Klavírní trio a moll, op. 105

více...

 

středa 15. 6. Náměšť nad Oslavou, nádvoří zámku, 19:30 hod.

PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE

Roman Patočka - housle

Jiří Bárta – violoncello

Tomáš Netopil – dirigent

Vítězslav Novák: Slovácká suita pro malý orchestr, op. 32

Miklós Rosza: Sinfonia concertante pro housle, violoncello a orchestr op. 29

Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 6 F dur op. 68 „Pastorální“

více...

 

čtvrtek 16. 6. Moravský Krumlov, zámek, Slovanská epopej, 19:30 hod.

EPOQUE QUARTET

David Pokorný – housle

Vladimír Klánský – housle

Vladimír Kroupa – viola

Vít Petrášek – violoncello

Irvin Venyš – klarinet

Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet pro klarinet, dvoje housle, violu a violoncello A dur K 581

David Balakrishnan: Suita „Spider dreams“

Alan Schulman: Rendezvous pro klarinet a smyčce

Sylvie Bodorová: „Babadag“ pro klarinet a smyčce

více...

 

čtvrtek 16. 6. Boskovice, Evangelický kostel, 20:30 hod.

BONI PUERI

Marek Štryncl – sbormistr

Waclaw Golonka – varhany

Petr Nikl – světelné partitury

Johann Sebastian Bach: Passacaglia c moll BWV 582

Marian Sawa: Taneční obrázky

Jan Dismas Zelenka: Responsoria pro hebdomada sancta ZWV 55

více...

 

pátek 17. 6. Lysice, zámek, Velký salón, 19:30 hod.

Jan Mráček – housle

Ondřej Lébr - housle

Lukáš Klánský – klavír

Viktor Kalabis: Capriccio pro dvoje housle a klavír op. 85

Bedřich Smetana: Z domoviny, dvě dua pro housle a klavír

Leoš Janáček: Sonáta pro housle a klavír

Fryderyk Chopin: Barkarola Fis dur op. 60 pro klavír

Moritz Moszkowski: Suita pro dvoje housle a klavír

více...

 

sobota 18. 6. Bystřice nad Pernštejnem, kostel sv. Vavřince, 19:30 hod.

Kateřina Chroboková – varhany

Jehan Alain: Litanie

Olivier Messiaen: Modlitba po přijímání z Livre du Saint Sacrement

Felipe Juan Waller: Chemicangelo III pro varhany

Peter Graham: Dolcissima mia vita...

Dimitris Andrikoupolos: Prominence

Johann Sebastian Bach: Toccata a fuga d moll „dórská“ BWV 538

více...

 

neděle 19. 6. Žďár nad Sázavou, Městské divadlo, 19:30 hodin

Lenka Bartůňková – tanec

Libera me - choreografie na hudbu Sylvie Bodorové

více...


pondělí 20. 6. Ivančice, Besední dům, 19:30 hod.

BARDOLINO

Pavel Fišer - housle

Margit Klepáčová – violoncello

Camilo Caller – perkuse

Leoš Janáček: Moravská lidová poezie v písních, výběr

Bohuslav Martinů: Tři Madrigaly (Duo č. 1) pro housle a violu H 313

Béla Bartók: 44 duí pro dvoje housle SZ 98, výběr

Ondřej Kukal: Bláznova žena

Margit Klepáčová: Elementy

Camilo Caller: Rozbřesk u Sněženky

Pavel Fischer: Koně

více...

 

úterý 21. 6. Slavkov u Brna, zámek, Historický sál, 19:30 hod.

Monika Knoblochová – cembalo, kladívkový klavír

Clara Nováková – flétna

Adéla Štajnochrová - housle

Hana Fleková – violoncello, viola da gamba

Bohuslav Martinů: Promenády pro flétnu, housle a cembalo H. 274

François Couperin: L’art de toucher le Clavecin (Umění hrát na cembalo)

Jean-Philippe Rameau: Cinquième concert (z Pieces de clavecin en concert)

Leopold Koželuh: Sonate III. pour le Clavecin ou Piano Forte avec l´Accompagnement d´un Violon et Violoncelle op. 28

Viktor Kalabis: Čtyři obrazy op. 73 pro flétnu a cembalo

Johann Sebastian Bach: Triová sonáta c moll z Hudební obětiny BWV 1079

více...

 

sobota 21. 6. Rájec-Jestřebí, zámek, Slavnostní sál, 19:30 hod.

Koncert hejtmana Jihomoravského kraje

AFFLATUS QUINTET

Roman Novotný – flétna

Jana Brožková – hoboj

Vojtěch Nýdl – klarinet

Ondřej Roskovec – fagot

Radek Baborák - lesní roh

Martin Kasík – klavír

Wolfgang Amadues Mozart: Figarova svatba, předehra v úpravě pro dechové kvinteto

Georges Bizet: Carmen, suita z opery v úpravě pro dechové kvinteto

Malcolm Arnold: Three Shanties

Jean Francaix: L´Heure du Berger, sextet pro klavír a dechové kvinteto

Francis Poulenc: Sextet pro klavír a dechové kvinteto op. 100

více...

 

středa 22. 6. Kyjov, kaple sv. Josefa Kalasanského, 19:30 hod.

TRIO PRISMA

Clara Nováková - flétna

Adrian van Dongen - violoncello

Timothy Lissimore - klavír

Bohuslav Martinů: Trio pro flétnu, violoncello a klavír H. 300

Albert Roussel: Hráči na flétnu pro flétnu a klavír

Jan Novák: Sonata tribus pro flétna, violoncello a klavír

Vítězslava Kaprálová: Dva ritornely op. 25 pro violoncello a klavír

Claude Debussy: Six Épigraphes antiques pro flétnu, violoncello a klavír

více...

 

čtvrtek 23. 6. Tišnov, Městské kulturní středisko, 19:30 hod.

ZEMLINSKÉHO KVARTETO

František Souček - housle

Petr Střížek – housle

Petr Holman – viola

Vladimír Fortin – violoncello

Karel Košárek – klavír

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro klavír č. 13 C dur v autorově úpravě pro klavír a smyčcové kvarteto

Bedřich Smetana: Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“

Darius Milhaud: La Création du Monde v autorově úpravě pro klavír, 2 housle, violu a violoncello

více...

 

pátek 24. 6. Velké Meziříčí, zámek, zámecká jídelna, 19:30 hod.

Martina Bačová – housle

Petr Verner - viola

Tomáš Jamník – violoncello

Slávka Pěchočová - klavír

Vítězslav Novák: Klavírní trio č. 2 d moll op. 27 "Quasi una ballata"

Otmar Mácha: Elegie pro housle a klavír

Bohuslav Martinů: Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír

Robert Schumann: Klavírní kvartet Es dur op. 47

více...

 

sobota 25. 6. Hustopeče, kostel sv. Václava a sv. Anežky České, 19:30 hod.

Slavnostní závěrečný koncert

COLLEGIUM 1704

COLLEGIUM VOCALE 1704

Václav Luks - dirigent

Georg Philipp Telemann: Koncert G dur pro 4 housle TWV 40:201

Jan Dismas Zelenka: Responsoria pro hebdomada sancta ZWV 55

Georg Philipp Telemann: Koncert pro 4 housle D dur TWV 40:202

Jan Dismas Zelenka: Responsoria pro hebdomada sancta ZWV 55

Jan Dismas Zelenka: Miserere c moll ZWV 57

více...


následujte nás

Facebook  YouTube  MySpace 




 

                                                                                      za finanční podpory   

                                       

 

                                       

 

 

                                                                                          

  

            mecenáš

  

                         

 

                                                                                               patron 

 

                                                                                       

 

 

                                                                                              partneři

 

                                                                  

 

 

 

 

                                                                                              

 

 

                                                                                              

 





Copyright © 2010 Concentus Moraviae  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes