Česky English

2010


MHF 13 měst CONCENTUS MORAVIAE 2010

Baroko & jazz – dobrodružství improvizace

29. 5. – 26. 6. 2010

 

Dramaturgii 15. ročníku festivalu nazvaného „Baroko a jazz – dobrodružství improvizace“ sestavili společně specialista na starou hudbu Václav Luks a jazzman Jaromír Honzák. Přibližně třetina koncertů byla věnována baroknímu a předbaroknímu repertoáru v interpretaci předních evropských těles specializovaných na autentickou interpretaci. V části „cross-over“ zazněly zajímavé, speciálně pro festival připravené vícežánrové projekty s důrazem na improvizaci. Jazzové koncerty byly přehlídkou nejzajímavějších jazzových seskupení z České republiky doplněných o progresivní evropské kolegy. Na všech festivalových večerech měli návštěvníci možnost pátrat po netušených paralelách mezi hudebními postupy v baroku a jazzu.

 

Prohlédněte si fotografie z festivalových koncertů:

10. basilika Nanebevzetí Panny Marie - před koncertemzámek Milotice - Dominique VisseJef Neve Trio - Ruben Samama - kontrabas, Teun Verbruggen - bicí27. zahajovací koncert - posluchačiFlavio Boltro - Zámek Valtice

27.  zahajovací koncert - posluchači

 

 

p r o g r a m:

 

29. 5. Tišnov – Předklášteří u Tišnova, Porta coeli, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, 19:00 hod.

Slavnostní zahajovací koncert

Collegium 1704

Collegium Vocale 1704

Václav Luks - dirigent

Claudio Monteverdi: Vespro della Beata Vergine (1610)

více...

 

30. 5., Kyjov – Milotice, zámek, Freskový sál, 19:30 hod.

Dominique Visse - kontratenor

François Couturier - klavír

Jean-Louis Matinier - akordeon

Guillaume de Machaut: Dame ne regarde pas

Maurice Ravel: Ronsard à son âme

Maurice Ravel: Cinq mélodies populaires grecques

Lorenzo Ferrero: Mi palpita il core

Barbara Strozzi: L’Eraclito amoroso

François Couturier: Miroirs - Piano improvisation

Luciano Berio: Sequenzia n° 3

Matinier: accordéon solo

John Dowland: In darkness let me dwell

Francis Poulenc: Les chemins de l’amour

Henry Purcell: Musick for a while

Toru Takemitsu: La neige

Toru Takemitsu: Unseen Child

Tarquinio Merula: Canzonetta spirituale alla nanna

více...

 

31. 5. Brno - Klub Fléda, 20:00 hod.

Limbo electro-acoustic (Pavel Hrubý – saxofony, basklarinet, Jiří Šimek – el. kytara,

Michal Nejtek – klávesy, Martin Kapusník– kontrabas, Martin Kopřiva – bicí,

Tomáš Reindl - tabla, bicí)

Jef Neve Trio (Jef Neve - piano, Ruben Samama – kontrabas, Teun Verbruggen – bicí)

Epoque Quartet a Gabriela Vermelho (kvinton, zpěv)

více...

 

31. 5. Žďár nad Sázavou - zámek, Barokní sály, 19:30 hod.

Jana Semerádová – barokní traverso

Pacora Trio (Stano Palúch – housle, Marcel Comendant – cimbál, Róbert Ragan – kontrabas)

Přeznívání

více...

 

1. 6. Hustopeče - evangelický kostel, 19:30 hod.

Unity Quartet (Petr Dvorský - kontrabas, Kamil Slezák - bicí, Radek Zapadlo -tenor saxofon, Vilém Spilka – kytara)

více...

 

2. 6. Třebíč - Národní dům, 19:30 hod.

Capella Apollinis

Jana Semerádová – flétna

Marek Štryncl – violoncello

Barbara Maria Willi – cembalo, umělecká vedoucí

Miroslav Lacko – klavír

Gabriela Vemelho – kvinton, zpěv

Antonín Šturma - kontrabas

Johann Sebastian Bach, Georg Philipp Telemann, jazzové standardy, filmová hudba

více...

 

3. 6. Boskovice - Zámecký skleník, 19:30 hod.

Giovanni Mirabassi - klavír

Flavio Boltro – trubka

více...

 

4. 6. Valtice - zámek, Taneční sál, 19:30 hod.

Giovanni Mirabassi - klavír

Flavio Boltro – trubka

více...

 

5. 6. Ivančice - nádvoří radnice, 15:00 hod.

Ve spolupráci se Sítí mateřských center v rámci kampaně „Táta dneska frčí“

Pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška

Odpoledne pro rodiny s dětmi

více...

 

5. 6. Lysice - zámek, Velký salón, 19:30 hod.

Monika Knoblochová – cembalo

Najponk - klavír

Taras Vološčuk – kontrabas

Just about Love

více...

 

6. 6. Moravský Krumlov - zámek, Slovanská epopej, 19:30 hod.

Pacora Trio (Stano Palúch – housle, Marcel Comendant – cimbál, Róbert Ragan – kontrabas)

Societas Incognitorum

Eduard Tomaštík – umělecký vedoucí

Renesanční jazz

Jacobus Handl Gallus, Thomas Weelkes, Clemént Janequin, Jerome Kern

více...

 

7. 6. hrad Pernštejn - Rytířský sál, 19:30 hod.

„Židle pro Pernštejn“

Tomáš Liška - kontrabas

David Dorůžka - kytara

Daniele di Bonaventura – bandoneon

Invisible World

více...

 

8. 6. Slavkov u Brna - zámek, Historický sál, 19:30 hod.

Koncert hejtmana Jihomoravského kraje

Solamente Naturali

Miloš Valent – housle, umělecký vedoucí

Jan Mikušek – kontratenor

Vladimír Richter – tenor

Marek Olbrzymek – tenor

Aleš Procházka – bas

Josef Schreier: Opera o Ladeborkovi

„Kterak Landebork od Prahe z království českého ani nepoškna, boďte s Bohem, hébal“

tance ze sbírky Melodiarium Annae Szirmay-Keczer

více...

 

8. 6. Rájec-Jestřebí - zámek, Slavnostní sál, 19:30 hod.

Ve spolupráci s Polským institutem v Praze

Jagodzinski Trio (Andrzej Jagodzinski - klavír, Adam Cegielski – kontrabas,

Czeslaw Bartkowski – bicí)

"Chopin in Jazz"

Preludium e moll op. 28

Nokturno Es dur op. 9

Mazurka f moll op. 68

Preludium c moll op. 28

Sonáta es moll op. 35

více...

 

9. 6. Náměšť nad Oslavou - zámek, knihovna, 19:30 hod.

Karel Košárek – klavír

Petr Pomkla – flétna

Josef Hanák – kontrabas

Ctibor Bártek – bicí nástroje

Jazzové inspirace

Claude Bolling: Suita pro flétnu a jazzové klavírní trio č.2

Raymond Guiot: Parafráze na píseň “The Man I Love” pro flétnu, klavír, kontrabas a bicí nástroje

George Gershwin: Preludia pro klavír

Oldřich Bláha: Parafráze na Gershwinova “Američana v Paříži” pro flétnu, klavír, kontrabas a bicí nástroje

Raymond Guiot: Rapsodie pro flétnu, klavír a bicí nástroje

Astor Piazzolla: Tango etuda č. 3 pro flétnu

Jaroslav Ježek: Bugatti step pro klavír, kontrabas a bicí

Claude Bolling: Suita pro flétnu a klavírní trio

více...

 

9. 6. Bystřice nad Pernštejnem - Kulturní dům, 19:30 hod.

Vertigo Quintet (Vojtěch Procházka – klavír, Marcel Bárta - saxofon, basklarinet,

Oskar Török – trumpeta, Rastislav Uhrík – kontrabas, Dano Šoltis – bicí,

Dorota Barová - violoncello, zpěv)

více...

 

10. 6. Žďár nad Sázavou - Městské divadlo, 19:30 hod.

Jaromír Honzák Quartet (Michal Tokaj – klavír, David Dorůžka – kytara,

Lukasz Zyta - bicí, Jaromír Honzák – kontrabas)

Chris Cheek - saxofon

více...

 

11. 6. Lysice - nádvoří zámku, 19:30 hod.

amarcord (Wolfram Lattke, Martin Lattke – tenor, Frank Ozimek – baryton,

Daniel Knauft, Holger Krause - bas)

„Lounge und Marktplatz – Alte Dörfer und coole Jazzclubs“

amarcord auf der Reise vom italienischen Madrigal zum aktuellen Jazz-Standard“

Thomas Morley: Now is the month of Maying

Orlande de Lassus: Bon jour - et puis, quelles nouvelles?

John Dowland: Come away, come, sweet love

Hans Leo Hassler: Mein gmüth ist mir verwirret

John Bennet: Weep, O mine eyes

Pierre Certon: La la la, je ne l'ose dire

Thomas Weelkes: Since Robin Hood

Thomas Weelkes: Strike it up, Tabor

Pierre Passereau: Il est bel et bon

Thoinot Arbeau: Belle qui tiens ma vie – Pavane

Alonso de Alba: La tricotea

Juan Vasquez: Gentil señora mía

Adrian Willaert: Vecchie letrose

900 miles away from home - Songs und Folksongs aus aller Welt

více...

 

12. 6. Hustopeče – Kurdějov, kostel sv. Jana Křtitele, 19:30 hod.

amarcord (Wolfram Lattke, Martin Lattke – tenor, Frank Ozimek – baryton,

Daniel Knauft, Holger Krause - bas)

Anglická vokální duchovní hudba středověku a renesance

Thomas Tallis: Te lucis ante terminum (I. Festal Tone)

O sacrum convivium

Anonymus: Salve sancta parens

William Byrd: Domine, secundum multitudinem

Vigilate

Anonymus: Alleluya moduletur. V. Veni, mater gratie

Thomas Tallis: Te lucis ante terminum (II. Ferial Tone)

900 miles away from home - Songs und Folksongs aus aller Welt

více...

 

13. 6. Velké Meziříčí - zámek, 19:30 hod.

Gudio Morini – cembalo

Marco Beasley - zpěv

RECITAR CANTANDO

Claudio Saracini: Quest’amore, quest’arsura

Giulio Caccini: Amarilli mia bella

Giulio Caccini: Amor ch’attendi?

Guido Morini: Toccata Improvvisazione

Alessandro Grandi: O quam tu pulchra es

Giovanni Felice Sances: Stabat Mater dolorosa

Claudio Monteverdi: Laudate Dominum

Guido Morini: Passacaglia Improvvisazione

Giovanni Felice Sances: Usurpator tiranno

Claudio Monteverdi: Si dolce č ’l tormento

Giovanni Stefani: Amante felice

Claudio Monteverdi: Combattimento di Tancredi e Clorinda

více...

 

14. 6. Mikulov - zámek, Nástupní sál, 19:30 hod.

Gudio Morini – cembalo

Marco Beasley - zpěv

RECITAR CANTANDO

Claudio Saracini: Quest’amore, quest’arsura

Giulio Caccini: Amarilli mia bella

Giulio Caccini: Amor ch’attendi?

Guido Morini: Toccata Improvvisazione

Alessandro Grandi: O quam tu pulchra es

Giovanni Felice Sances: Stabat Mater dolorosa

Claudio Monteverdi: Laudate Dominum

Guido Morini: Passacaglia Improvvisazione

Giovanni Felice Sances: Usurpator tiranno

Claudio Monteverdi: Si dolce č ’l tormento

Giovanni Stefani: Amante felice

Claudio Monteverdi: Combattimento di Tancredi e Clorinda

více...

 

16. 6. Třebíč - krypta baziliky sv. Prokopa, 19:30 hod.

Affetto (Jan Mikušek – kontratenor, Vladimír Richter – tenor, Marek Olbrzymek – tenor, Aleš Procházka – bas)

Pavel Hrubý – basklarinet

Tomáš Reindl - bicí a etnické nástroje

Guillaume de Machaut: Messe de Notre Dame

více...

 

17. 6. Ivančice – Řeznovice, kostel sv. Petra a Pavla, 19:30 hod.

Paolo Pandolfo – viola da gamba

Viola da gamba mystická a mysteriózní

více...

 

18. 6. Tišnov - Městské kulturní středisko, 19:30 hod.

Points (Luboš Soukup - saxofon, klarinet, Miroslav Hloucal - trubka, Tomáš Liška - kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí)

Inner Odyssey

více...

 

20. 6. Moravský Krumlov - zámek, Slovanská epopej, 19:30 hod.

Musica Florea

Marek Štryncl – violoncello, umělecký vedoucí

Biagio Marini: Sonata á 3. Due violini é Basso

Gregorio Allegri: Falsobordone – Miserere

Biagio Marini: Passacalio á 4

Claudio Monteverdi: Nisi Dominus

Marco Uccellini: Sinfonia decima nona á 4

Giovanni Battista Bovicelli /Gabucci, Giovanelli: Falsobordone – Magnificat

Anonym: Ciaccona

Giovanni Pierluigi da Palestrina: Adoramus Te

více...

 

21. 6. Boskovice - zámek, 19:30 hod.

Les Flamboyants

Michael Form – umělecký vedoucí

Instrumentální hudba vlámských skladatelů 15. století v benátských vydáních Ottaviana Petrucciho

Hayne van Ghizeghem: De tous biens playne a3 & a4

Anonym: De tous biens a3

Crispin van Stappen: Beati Pacifici/De tous biens playne a4

Heinrich Isaac: Tartara a3

Hayne van Ghizeghem: Amours amours a3 & a4

Anonym: J’ai pris amours à3

Heinrich Isaac: J’ay pris amours a4

Johannes de Stockem: Je suis dalemagne a4

„Raulin“: Je suis trop jeunette

Anonym: Je suy d’Alemaygne/Joliette ment men vay a5

Hayne van Ghizeghem: De tous biens playne a3

Jacob Obrecht: Ave regina celorum a4

Anonym: Vray dieu d'amours

Johannes de Stockem: Pourqouy je ne puis dire a4, Brunette a5

Alexander Agricola: Le eure e venue/Circundederunt à3

Heinrich Isaac: He logerons nous a4

Anonym: Dit le burguygnon a4 Odhecaton Nr. 18

Jacob Obrecht: Rompeltier a4

více...

 

21. 6. Bystřice nad Pernštejnem - kostel sv. Vavřince, 19:30 hod.

Tiburtina

Barbora Sojková – umělecká vedoucí

David Dorůžka – kytara

Marcel Bárta – klarinet, basklarinet, sopránsaxofon

Martin Novák - perkuse

Codex Las Huelgas

více...

 

22. 6. Rájec-Jestřebí - zámek, Slavnostní sál, 19:30 hod.

Collegium Marianum

Jana Semeradová – flétna, umělecká vedoucí

Alena Honigová – cembalo

Stano Palúch – housle, bicí

hrají, zpívají, tančí a improvizuji: Olivier Martin-Salvan, Bastien Ossart,

Julien Cigana

Scapinové - Hudebnĕ-divadelni improvizace na Molierovu komedii „Sacpinova šibalství“

více...

 

23. 6. Velké Meziříčí - nádvoří zámku, 19:30 hod.

David Dorůžka Trio (David Dorůžka - kytara, Michal Baranski – kontrabas, Lukasz Zyta - bicí)

Wandering Song

více...

 

23. 6. Jaroměřice nad Rokytnou - zámek, Sál předků, 19:30 hod.

Collegium Marianum

Jana Semeradová – flétna, umělecká vedoucí

Alena Honigová – cembalo

Stano Palúch – housle, bicí

hrají, zpívají, tančí a improvizuji: Olivier Martin-Salvan, Bastien Ossart,

Julien Cigana

Scapinové - Hudebnĕ-divadelni improvizace na Molierovu komedii „Sacpinova šibalství“

více...

 

24. 6. Kyjov - Městské kulturní středisko, 19:30 hod.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Příběh jazzu – hudba, která rozhýbala 20. století

více...

 

25. 6. Náměšť nad Oslavou - zámek, knihovna, 19:30 hod.

Gli Incogniti

Amandine Beyer – housle, umělecká vedoucí

Antonio Vivaldi:

Koncert g moll RV 578a pro dvoje housle a violoncello

Koncert F dur RV 433 “La Tempesta di Mare” pro flétnu, smyčce a basso continuo

Koncert á 4 d moll RV 128

Koncert pro housle, smyčce a basso continuo B dur RV 372

Koncert pro violoncello a orchestr C dur RV 398

Koncert g moll op. 10 č. 2, RV 439 „La notte“ pro flétnu, smyčce a basso continuo

Koncert in C pro smyčce, RV 114

více...

 

 

26. 6. Slavkov u Brna - zámek, Historický sál, 19:30 hod.

Slavnostní závěrečný koncert

Gli Incogniti

Amandine Beyer – housle, umělecká vedoucí

Antonio Vivaldi:

Koncert e moll pro flétnu a smyčce, RV 431

Čtvero ročních dob

Koncert op. 8 č. 1 E dur RV 269 „Jaro“

Koncert op. 8 č. 2 g moll RV 315 „Léto“

Koncert op. 8 č. 3 F dur RV 293 „Podzim“

Koncert op. 8 č. 4 f moll 297 „Zima“

více...

 

středa 9. 6., Bystřice nad Pernštejnem, Kulturní dům, 19:30 hod.

Kalendář festivalu

 
10.5. - 25.6. 2019

11

sobota 11.5.2019

12

neděle 12.5.2019

13

pondělí 13.5.2019

14

úterý 14.5.2019

15

středa 15.5.2019

16

čtvrtek 16.5.2019

17

pátek 17.5.2019

18

sobota 18.5.2019

19

neděle 19.5.2019

20

pondělí 20.5.2019

21

úterý 21.5.2019

22

středa 22.5.2019

23

čtvrtek 23.5.2019

24

pátek 24.5.2019

25

sobota 25.5.2019

26

neděle 26.5.2019

27

pondělí 27.5.2019

28

úterý 28.5.2019

29

středa 29.5.2019

30

čtvrtek 30.5.2019

31

pátek 31.5.2019

7

pátek 7.6.2019

Brno
ALFRED BRENDEL

11
14

pátek 14.6.2019

Lysice
DOLEŽALOVO KVARTETO

15

sobota 15.6.2019

Valtice
HUDBA NA KOLE

22

sobota 22.6.2019


následujte nás

Facebook  YouTube  MySpace 




 

                                                                                      za finanční podpory   

                                       

 

                                       

 

 

                                                                                          

  

            mecenáš

  

                         

 

                                                                                               patron 

 

                                                                                       

 

 

                                                                                              partneři

 

                                                                  

 

 

 

 

                                                                                              

 

 

                                                                                              

 





Copyright © 2010 Concentus Moraviae  |  Publikováno systémem inCMS  |  Webdesign Inexes